Please enable JS

KURUMSAL

1996 yılında kurulan şirketimiz makina imalatı yapmakta olup Demir
Çelik sektörü ana üreticilerine yan sanayi olarak hizmet vermektedir.
img

Hakkımızda

Özel Makina Hakkında.

1996 yılında Türk Sanayisinin kalbi Gebze’de kurulan firmamız 5.000 m² kapalı tesisiyle demir, çelik ve otomotiv sektörüne hizmet vermektedir. Ana faaliyet kollarımız: makina imalatı, talaşlı imalat, mühendislik, tasarım, imalat, montaj, mekanik ekipmanların yerinde montajı ve talaşlı imalat tezgahları alım satımıdır.

Geniş makine parkurumuz ve nitelikli personelimiz ile kurulduğumuz ilk günden bu yana müşteri odaklı bir firma olmayı hedeflemiş ve bu hususta kendimizi kanıtlamış bulunmaktayız. Ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çıktığımız yolda Özel Makina çatısı altında yurt içi ve yurt dışı pazarında imalat sektöründeki başarımızı, tasarım aşamasında da yakalamış olmaktan dolayı gururluyuz.

Özel Makina’nın Temel Hedefleri;

- Özellikle otomotiv sektörü olmak üzere ilgili her sektörde, mekanik sistemlerin ve konveyör sistemlerinin mühendislik, imalat, montaj ve servis işlemlerinde tanınmış ve doğru bir alternatif olmak.

- Diğer sektörler için kaynak konstrüksiyonu, talaşlı imalat ve mekanik montajı temel alan projeler yapmak ve üretmek.

- Profesyonellik, uluslararası tecrübe ve kalite olarak daima en tercih edilenler arasında olmak.

Misyonumuz

Önemli Değerlerimiz.

Yetişmiş uzman işgücü, ciddi iş yaklaşımı ve uzun yıllara dayanan tecrübe birikimiyle tercih edilen bir firma olmak.

Taahhüt edilen zamanda teslimat yapan, istikrarlı fiyat politikasıyla müşterilerine güvenilir hizmet veren ve doğal kaynakların kıymetini bilip verimli bir şekilde kullanarak geleceğe pozitif bir miras bırakmak. Toplumsal sorumluklarımızı yerine getirerek ülkemize değer katmayı taahhüt ederiz.

img
img

Vizyonumuz

Önemli Değerlerimiz

Birinciliğimizi iş kalitemizle, istikrarlı fiyat politikamızla ve aldığımız işleri zamanında teslim ederek iş hayatına katkılarımızla zenginleştirerek, sektörümüzde takdir edilen lider konumuna yükselmek,

İş birliği içinde çalıştığımız kişi ve kuruluşlar nezdinde güvenirliliğimizi kanıtlamış olarak her zaman tercih edilen firma olmak,

Herkesin kalitesini ve istikrarlı yükselişini onayladığı bir firma olmamızı sağlayan değerlerimizi geliştirerek, sektörünün önde gelen ismi olma özelliğimizi sürdürmek bugün olduğu gibi gelecekte de en büyük vizyonumuz olacaktır.

Politikalarımızın Ana Öğeleri

 • Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın isteklerini tam olarak tespit etmek ve karşılamak.
 • Üretim de ve hizmet de en yeni ve güvenilir yöntemleri uygulayarak teknolojik yenilikleri yakalamak.
 • Kaliteyi güvence altına alacak referans standard ISO- 9002 gereklerini yerine getirmek ve sistemin sürekliliğini sağlamak.
 • Politika ve hedeflerimizin, çalışanlarımız tarafından tam olarak anlaşılmasını ve uyulmasını sağlamak.
 • Ortak hedeflere ulaşabilmek için satıcı/imalatçılarımızın gelişmelerini takip etmek.
 • Denetimler ve eğitimlerle kalite sistemini sürekli geliştirmek ve katılımı sağlamak.
 • Hatasız üretim yapmak, israfı engellemek, maliyetleri azaltmak için çeşitli istatistiksel teknikler kullanmak ve sonuçları istatistiki olarak analiz etmek.
 • İlişkilerimizde etkili iletişim, katılımcı davranış ve takım çalışması anlayışlarına önem vererek sürekli gelişim içinde olmak.
 • Çevreyi korumak, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen malzeme/teknoloji kullanmak.
 • Sürekli öğrenen bir organizasyona sahip olmak için eğitimin sürekliliğini sağlamak.
 • İnsana ve insani şartlara yatırım yapmak.

Sertifikalarımız

Marka Tescil Belgesi

ISO 9001

Çalışma Ruhsatı

SolidWorks Lisansı

Kalite yaklaşımımız

Düşüncede, Yönetimde, Sistemde ve Üretimde,
Kaliteyi sağlayarak tam müşteri memnuniyetini, iç ve dış pazarda güvenilir şirketler arasında yer almayı, pazar ve rekabet gücünü artırmayı yönetim politikası olarak benimsedik.